- قصه‌های سانفرانسیسکو - به تهران رسید

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

کامشاد کوشان کارگردان سینما در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام این خبر گفت: این کتاب، مجموعه ای از ۴ داستان کوتاه من است که آقای شهرام اقبال زاده آن ها را انتخاب کرده و به عنوان یکی از عناوین مجموعه «داستان جهان و جهان داستان» نشر قطره به چاپ رسیده است.

شهرام اقبال زاده درباره داستان نویسی این کارگردان معتقد است: کوشان به خاطر پيشينه‌ سينمايی اش به‌خوبی از مفاهيمی چون ضرباهنگ و زاويه‌ ديد در قصه‌هايش استفاده می کند، قصه‌هايی جاندار که از پويايی خاصی هم از نظر تنوع و هم از نظر پرداختن آن برخوردار است.

داریوش مهرجویی نیز درباره این کتاب گفته است: برای من خواندن قصه‌های کتاب حاضر يادآور تصويرهايی از زندگی است که ميان بسياری از ايرانيان نسل من و نسل جوان‌تر مشترک است و در عين حال که در هر شخص يا در هر ذهن تجلی منفرد و يگانه‌ای دارد، گوهر و عصاره‌ آن يکی است؛ و اين حقيقت که اين تصويرها را نويسنده‌ای ساخته که هنر سينما را نيک می داند، برای من در اين واقعيت تجلی می يابد که تصاوير ارائه شده به نحو خوشايند و دلنشينی جاندار و زنده‌اند.

«قصه های سانفرانسیسکو» به تازگی توسط نشر قطره چاپ شده و به زودی با ۱۳۰ صفحه و شمارگان ۵۰۰ نسخه وارد بازار نشر می شود.

کامشاد کوشان، نویسنده و کارگردان مقیم آمریکاست که فیلم «راز بهشت» (Surviving Paradise) را به عنوان اولین فیلم سینمایی ایرانی به زبان انگلیسی که در سینماهای کشور آمریکا به اکران عمومی درآمد، در کارنامه دارد. او استاد دانشگاه هنر سانفرانسیسکو است و چند مجموعه داستان به زبان فارسی و انگلیسی آماده انتشار دارد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه