- آوازهای سیب‌زمینی - از حنجره مرادی شنیده می‌شود

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

مهدی مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر از انتشار مجموعه شعر «آوازهای سیب‌زمینی» خبر داد و افزود: این مجموعه 30 شعر در قالب‌های متفاوت را دربرمی‌گیرد. من در این اشعار کوشیده‌ام از دریچه چشم نوجوان به بیرون نگاه کنم. طبیعت را ببینم و به مسایل اجتماعی، آنچه در محیط زندگی و فضای درس و مدرسه می‌گذرد و در یک کلام نوجوان با آن سروکار دارد بنگرم.

به گفته این شاعر خوزستانی، ناشران چندان از انتشار مجموعه شعر استقبال نمی‌کنند و معتقدند، تعداد مخاطبان شعر، کمتر از داستان است. بگذریم که در زمینه داستان نیز، استقبال از کارهای ترجمه به مراتب بیشتر از تالیف است. از این‌رو طرح «شعر نوجوان امروز» کانون پرورش فکری، حمایت از شعر و شاعران در شرایط کنونی نشر است.

مرادی بی‌توجهی به نوجوان امروز را یکی از دلایلی دانست که موجب می‌شود ناشران و حتی مخاطبان نسبت به این گونه ادبی، بی‌توجه باشند. نوجوانان دوست دارند چهره خود را در کتابی که می‌‌خوانند ببینند و برخی شاعران و نویسندگان امروزف کودکی خود را مرور می‌کنند بدون آن‌که به کودک و نوجوان امروز و خواسته‌های او بیندیشند.

او با اشاره به این‌که به دوره نوجوانی کمتر توجه شده گفت: این دوره، چه از از نظر شاعران و چه داستان‌نویس‌ها مغفول مانده؛ شعرها یا برای گروه سنی کودک است یا بزرگسال. در این میان، نوجوان‌ها فراموش شده‌اند.

مجموعه شعر مهدی مرادی با عنوان «آوازهای سیب‌زمینی» را انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر می‌کند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه