- آن بیست و سه نفر - به کمپین حمایت از خانواده شهدای منا پیوستند

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، احمد یوسف‌زاده یكی از این ازادگان و نویسنده كتابی به همین نام، به نمایندگی از ۲۳ اسیر جنگ ایرانی که در نوجوانی صدام را در یک نبرد تبلیغاتی شکست دادند متنی را با امضای این گروه منتشرکرده است و با اعلام حضور در کمپین یک ملیون امضا از دبیر کل سازمان ملل خواسته است با محکومیت فاجعه منا از حقوق مادی و معنوی قریب ۵ هزار جانباخته این تراژدی دفاع کند.

در این متن آمده است:

دبیر کل محترم سازمان ملل جناب آقای بانکی مون.

متاسفانه دنیای زیبای ما با همه مظاهر چشم نوازش از کویر و دریا و آبشار و جنگل های انبوه تا آثار بجا مانده از تمدنهای آن، این روزها از بوی باروت نفسگیر شده و ظلم و بیعدالتی و سوء مدیریت زندگی مردمانش را تلخ کرده است.

تصاویر قربانیان بی گناه و انسان های بی پناه دل نوعدوستان را به درد آورده است. برای ما مشاهده شهروندان آمریکایی که از برج های دوقلو خود را هراسان به بیرون پرت میکنند غم انگیز است همچنان که دیدن پیکر کوچک و معصوم و بیجان کودک سوری بر ساحل دریا دردآور است.

بیش از بیست روز است که قریب ۵ هزار زاءر تشنه در ثروتمندترین کشور خاورمیانه بخاطر سهل انگاری و بی مبالاتی برگزار کنندگان کنگره عظیم حج جان خود را از دست داده اند اما دریغ از یک اراده بین المللی که در پی دلایل این پیشامد سهمناک باشد یا احیانا از مقصرین سوالی کند و توضیحی بخواهد.

امروز من و دوستانم که رنج ۸ سال اسارت در چنگ صدام حسین را با خود داریم و هنوز کابوس شبهای پر شکنجه آن روزها اتاق خوابمان را ترک نکرده به اتفاق خوانندگان این متن در کمپین جمع آوری امضا برای محکومیت مسولان خاطی دولت عربستان سعودی در فاجعه منا شرکت می کنیم. باشد که شما چشم بر این شبه کشتار نبندید و با اقدامات قانونی راه بر تکرار خطا ببندید.

با تجدید احترام

محمد ساردویی، رضا امامقلی‌ زاده، جواد خواجویی، احمد علی‌حسینی، محمد باباخانی، سلمان زادخوش، مجید ضیغمی، منصور محمودآبادی، حمید تقی‌زاده، ابوالفضل محمدی، یحیی کسایی نجفی، حسن مستشرق، حسین قاضی‌زاده، یحیی دادی نسب قشمی، (خانواده شهید) سیدعباس سعادت، حمیدرضا مستقیمی، عباس پورخسروانی، علیرضا شیخ‌حسینی، حسین بهزادی، سیدعلی نورالدینی، محمد صالحی، محمود رعیت‌نژاد، احمد یوسف‌زاده و ملاصالح قاری

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه