۲ میلیون نفر عضو کتابخانه‌های عمومی کشور هستند

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، علیرضا مختارپور ظهر یکشنبه در دیدار با آیت الله نوری همدانی که در د‌فتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: ۲ هزار و ۲۰۰ کتابخانه عمومی در سراسر کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۲۰۰ کتابخانه با مشارکت دولت و بخش‌های‌های دیگر اداره می‌شود.

وی افزود: ۴۰ میلیون جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور وجود دارد که مورد استفاده گروه‌های سنی متفاوت، نوجوانان و جوانان قرار می‌گیرد.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور افزود: طی سال‌های گذشته کتابخوانی رونق خود را از دست داده و توجه مردم به کتاب کمتر شده و این در شمارگان کتب و مراجعه مردم به کتابخانه تأثیر داشته است.

وی ابراز داشت: ما با میزان مطلوب کتاب و کتابخوانی و مراجعه به کتابخانه فاصله داریم به طوری که باید ۳۰ میلیون نفر در کشور عضو کتابخانه باشند در حالی که فقط ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر عضو هستند.

فاصله مردم با کتاب افزایش یافته

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این خصوص ادامه داد: لازم است در رسانه‌ها در جهت فرهنگ کتابخوانی برنامه‌هایی اجرا شود و همچنین با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای کشور در جهت ترغیب و تشویق مردم به کتابخوانی اقداماتی صورت گیرد.

مختارپور تصریح کرد: تعداد کل کتابداران و همکاران اداری کتابخانه‌ها در کشور ۶۵۰۰ نفر است.

وی در خصوص کیفیت کتاب‌ها عنوان کرد: کتاب‌ها توسط ناشرن مختلف منتشر می‌شوند و طی سال‌های گذشته کیفیت کتب افزایش یافته است.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در زمینه انتشار کتاب‌های روانشناسی اظهار داشت: کتاب‌های روان‌شناسی با بینش اسلامی و معرفت دینی بسیار کم است و یا به زبان معارف دینی تعریف نشده که لازم است در این باره کارهایی صورت گیرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه