گرایشهای جدید با همکاری وزارت کشور راه اندازی می‌شود

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، اصغر افتخاری امروز در نشست مدیران استانی استانداری ها برای هفته پژوهش در وزارت علوم گفت: بسیاری از پست های مدیریتی کشور دارای پشتوانه دانشگاهی نیست و افرادی در این پست ها قرار می گیرند که رشته دانشگاهی آنها متناسب با این پست ها نیست.

وی خاطرنشان کرد: برنامه داریم امسال گرایش های جدید دانشگاهی راه اندازی کنیم تا به وسیله این رشته ها نیروی انسانی متناسب با پست های مدیریتی تربیت شود.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور اضافه کرد: سیاست وزارت کشور بازگشت به امر پژوهش است و برنامه داریم بدون پژوهش تصمیم گیری نداشته باشیم.

افتخاری بیان کرد: در وزارت علوم برنامه داریم مباحث مربوط به مرز دانش را به حوزه علمیاتی وارد کنیم و پژوهش هایی را دنبال کنیم تا بتوانند وارد مدیریت کشور و گره گشای مشکلات جامعه باشند.

وی با اشاره به شبکه سازی فعالیت ها در وزارت کشور گفت: این وزارتخانه با وزارتخانه های علوم، کار، آموزش و پرورش و خارجه در قالب شبکه، فعالیت های مفیدی در حوزه پژوهش و فناوری انجام می دهد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور تاکید کرد: در سال گذشته دفاتر پژوهشی استانداری ها در هاله ای از ابهام قرار داشت که طبق مکاتبات انجام شده از انحلال این دفتار جلوگیری کردیم.

افتخاری تاکید کرد: باید اختصاص بودجه از تولید ناخالص ملی به امر پژوهش افزایش یابد و از یک درصد بیشتر شود.

وی با اشاره به تشکیل کمیته راهبردی مشترک میان دو وزارتخانه علوم و کشور گفت: در این کمیته نشست مشترک میان وزرای علوم و کشور و روسای دانشگاه ها برگزار می شود تا مباحث مربوط به حوزه آموزش، پژوهش و فناوری بررسی شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه