نکاتی در مورد نامگذاری دوقلوها

نکاتی در مورد نامگذاری دوقلوها
روزنامه ایران: نامگذاری کودک تازه‌وارد، تصمیمی پرهیجان است که با وجود کتاب‌های فرهنگ نام، گاهی دشوار و گیج‌کننده می‌شود. در این میان والدین دوقلوها با مشکل مضاعفی روبه‌رو می‌شوند. 
 
نکاتی در مورد نامگذاری دوقلوها - تصویر 1
 
نامگذاری کودک تازه‌وارد، تصمیمی پرهیجان است که با وجود کتاب‌های فرهنگ نام، گاهی دشوار و گیج‌کننده می‌شود. در این میان والدین دوقلوها با مشکل مضاعفی روبه‌رو می‌شوند. نامگذاری مناسب کودکان دوقلو یکی از مواردی است که باعث شکل‌گیری شخصیت فردی مجزا در آنها خواهد شد.
 
علاوه بر نکات رایج در نامگذاری چون معقول بودن اسم، نداشتن مفهوم منفی و... گاهی نکات دیگری نیز هنگام نامگذاری دوقلوها مورد توجه قرار می‌گیرد.
 
یکی از این نکات، استفاده از حروف مشترک برای نامگذاری است.
 
روش دیگر، انتخاب نام‌هایی با معانی یکسان است. مثلاً هر دو اسم نام گل و... هستند. علاوه بر این، استفاده از نام‌هایی با حرف اول یکسان و دارای آهنگ یکسان نیز انتخاب دیگری است.
 
اگرچه استفاده از نام‌هایی نامرتبط نیز امکانپذیر است اما گاهی والدین حساسیت زیادی نسبت به آن نشان می‌دهند. این در حالی است که هنگام انتخاب اسم باید به این نکته توجه داشت که نحوه تلفظ نام‌ها به گونه‌ای نباشد که کودکان در تشخیص آن دچار مشکل و خصوصاً در ابتدای کودکی سردرگم شوند.
 
 
 
 
 
 
نامگذاری
نام‌گذاری
کودک
دوقلو
آهنگ
هماهنگ
مفهوم
مشترک
کتاب
فرهنگ نام
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه