نمایشگاه کتاب با آنچه باید باشد فاصله دارد

نمایشگاه کتاب با آنچه باید باشد فاصله دارد - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، سیدعباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مراسم قدردانی از نهادها و سازمان‌های همکار در برگزاری این نمایشگاه که شامگاه روز دوشنبه (12 خرداد) با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان سازمان‌ها و نهادها و اهالی چاپ و نشر در تالار رودکی برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های سازمان‌های همکار در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت: حوزه فرهنگ به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود و کتاب نقطه اتصال تمامی حوزه‌های فرهنگی است.

وی افزود: اگر اهل فرهنگ بخواهند نقطه تجمیعی برای خود پیدا کنند، این نقطه کانونی که تمامی اهالی فرهنگ را گرد هم می‌آورد، کتاب است. نمایشگاه کتاب تهران نقطه کانونی برای تمامی اهالی فرهنگ محسوب می‌شود و از این رو از جایگاهی ویژه‌ای در میان اهالی فرهنگ برخوردار است.

صالحی با تاکید بر همکاری نهادهای مختلف در برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران گفت: نمایشگاه کتاب تهران صرفا کار یک معاونت فرهنگی نیست بلکه هم در داخل مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم در خارج از این مجموعه نهادها و موسسات مختلف دست به دست هم می‌دهند تا این رویداد بزرگ فرهنگی با چنین شرایطی برگزار ‌شود. مجموعه‌هایی که ماه‌ها با تلاش شبانه روزی خود زمینه را برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران فراهم می‌کنند.

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به کار دسته جمعی نهادها و سازمان‌ها برای هر چه بهتر برگزار شدن نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد: نمایشگاه کتاب تهران همچنین فرصتی برای انجام کار گروهی سازمان‌ها و نهادهاست و نشان می‌دهد که چگونه در صورت فراهم بودن فضا، نهادها و سازمان‌های مختلف می‌توانند در کنار یکدیگر به فعالیت بپردازند.

وی افزود: این اتفاق فرهنگی در سال جاری میمون و مبارک بود و نهادها و سازمان‌ها نقش مهمی در این امر داشتند؛ چه مجموعه‌هایی مانند تشکل‌های نشر که در امر کتاب فعالیت می‌کنند و چه سازمان‌ها و نهادهایی که چندان در ارتباط با کتاب نیستند اما نقش مهمی در برگزاری نمایشگاه داشتند.

صالحی در پایان با اشاره به جایگاه نمایشگاه کتاب تهران و لزوم تلاش برای بهبود آن گفت: نمایشگاه کتاب با آنچه باید باشد فاصله دارد اما مهم این است که جایگاه خود را بدانیم و به سوی پیشرفت و تکامل آن قدم برداریم. از تمامی کسانی که در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران تلاش کردند خصوصا از حمایت‌های آقای جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که اگر حمایت‌های وی نبود، نمایشگاه با چنین شرایطی مهیا نمی‌شد، تشکر فراوان دارم.

بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم نیز از نهادها و موسساتی که در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران مشارکت داشتند، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه