معرفی چند سایت مفید برای مادران باردار

معرفی چند سایت مفید برای مادران باردار

منصوره مصطفی‌زاده: دیگر روزهای پرسیدن سوال‌های مادرها از مادرهای فامیل و همسایه گذشته است. خیلی از مادرهای جوان ترجیح می‌دهند به جای پرسیدن از خانم همسایه در مورد ویار ترش و شیرین یا دل‌درد حاملگی سراغ اینترنت بروند و نظر مادرهای زیادی از همه جهان را پیش رو داشته باشند.

 

معرفی چند سایت مفید برای مادران باردار - تصویر 1

 

این دو صفحه، کلی پیشنهاد برای مادرهای دست به کیبورد دارد، تا راحت‌تر سراغ سوال‌ها و خاطره‌ها را بگیرند. اگر شما هم وبلاگ یا سایتی را سراغ دارید که به درد مادرهای دیگر می‌خورد، به ما معرفی‌اش کنید تا به نام خودتان آن را برای مادرهای دیگر معرفی کنیم.

 

 

کجای راه هستم؟

www.lilypie.com

 

برای خانم‌های باردار یکی از تفریحات لذت‌بخش این است که بنشینند و فکر کنند کجای راه هستند، چند روز و هفته گذشته، چند هفته و روز مانده و خلاصه کی نوزاد فوق‌العاده‌شان توی بغل‌شان خواهد بود.

 

در این سایت بامزه و رنگارنگ، با دادن اطلاعاتی در مورد بارداری‌تان یک نوار زمان‌دار برای شما طراحی می‌شود که در آن موقعیت جنین و بارداری شما مشخص می‌شود. انتخاب طرح، زمینه، مدل نشان دادن نوزاد و خلاصه همه چیزهای دیگر با خودتان است. از این نوار رنگی می‌توانید در کلوپ‌ها و فروم‌ها، وبلاگ یا سایت استفاده کنید. برای ساختن یک نوار بارداری این مسیر را دنبال کنید.

 

www.lilypie.com/Maternity_and_Pregnancy.php

 

از بین مدل‌های مختلف در مراحل مختلف چیزی را که دوست دارید انتخاب کنید و از بین حدود 50 طرح زمینه و 100 جور نوزاد هرکدام را دوست داشتید کلیک کنید. برای مشخص کردن زمان‌بندی، لازم است یکی از این دو تاریخ را به میلادی بدانید؛ تاریخ اولین روز آخرین عادت ماهانه یا تاریخ تخمین زده شده زایمان. با انتخاب این آخرین مرحله، تعدادی لینک به شما داده می‌شود.

 

اولی برای وب‌سایت، دومی برای امضای ای‌میل، سومی برای کلوپ یا تاپیک، چهارمی برای دسک‌تاپ و پنجمی برای موبایل است که به درد صاحبان آی‌فون و آی‌پد می‌خورد. در یک باکس کوچک هم لینک خاصی برای استفاده در وبلاگ یا بعضی از کلوپ‌ها داده شده که اگر لینک اصلی کار نکرد، ممکن است به دردتان بخورد.

 
Lilypie - (MFMb)

 

 

وبلاگ یک مامای دل‌سوز

www.bardary.blogfa.com

 

وبلاگ بارداری و زایمان را یک کارشناس مامایی به نام ثمینه خندان گردآوری می‌کند و یک آرشیو مفصل از مطالبی همچون بارداری، عوارض آن، مشکلات و راه‌حل‌ها و زایمان دارد. این وبلاگ با داشتن یک آرشیو کامل از مطالب به راحتی این امکان را فراهم می‌کند که مطالب خاص را در آن پیدا کنید.

 

در مورد هر موضوع، نویسنده وبلاگ توضیحات بسیار خوب و روشنی داده و مطالب علمی را با زبانی ساده توضیح داده. اگر باردارید و حتی هیچ سوالی هم ندارید، سر زدن به این وبلاگ کلی به اطلاعات‌تان اضافه می‌کند.

 

تعدادی از مطالب این وبلاگ این‌هاست: بارداری و بهداشت دهان و دندان، کیست تخمدان، تشخیص بارداری، بارداری ناخواسته، سزارین، یبوست و بارداری، زایمان زودرس، جفت،... و مطالب متنوع دیگر.

 

 

 

بگرد و پیدایش کن

www.behzistitehran.org.ir/search

 

در این بخش از سایت بهزیستی می‌توانید انواع مراکز خدماتی سازمان بهزیستی شهر تهران را پیدا کنید. مهم‌ترین گزینه‌های این جستجو شامل مهدهای کودک و مراکز غربالگری و سنجش بینایی و شنوایی بهزیستی است که به دردتان می‌خورد. کافی است چهار رقم اول تلفن محل‌تان را وارد کنید، تا مراکزی را که در محل شما هستند، به شما نشان بدهد.

 

 

یک آزمایشگاه مهربان

www.niloulab.com

 

کمتر مرکز درمانی آن قدر وقت می‌گذارد که آزمایشگاه نیلو گذاشته. با یک چرخ در سایت این آزمایشگاه می‌توانید کلی از سوال‌های‌تان در مورد آزمایش‌های دوران بارداری و حتی چیزهای دیگری مثل تغذیه و ورزش در بارداری را پیدا کنید. ضمنا یک بخش مشاوره در این سایت وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید جواب سوالات تخصصی‌تان را از پزشکان و متخصصان آزمایشگاه بگیرید.

 

 

برای مادران خوش‌زبان!

www.pregnancy.com

 

اگر زبان انگلیسی‌تان خوب باشد، می‌توانید از این سایت استفاده زیادی کنید. با عضویت در این سایت و ثبت یک آدرس ایمیل در آن، هر هفته وضعیت بارداری‌تان برای شما به آدرس‌تان ارسال می‌شود. یک برنامه برای بارداری هم چیزی است که از این سایت می‌توانید در فرمت Pdf دانلود کنید و از آن استفاده کنید.

 

این برنامه، فقط تعدادی پیشنهاد جذاب است که شاید به ذهن‌تان نرسیده باشند. بزرگ‌ترین بانک اسامی نوزادان در دنیا همراه با معانی و فراوانی‌شان هم در این سایت هست. ابزارهایی برای سنجش وزن و BMI، برای تخمین زمان زایمان و برای دیدن وضعیت فعلی جنین هم هست.

 

کلوپ‌های مادرانه و تاپیک‌های تبادل نظر هم وجود دارد که در آن کلی مادر از سراسر دنیا در آن عضو هستند. اگر خوش‌زبان هستید، فرصت را از دست ندهید! این سایت می‌تواند تا 12 سالگی کودک‌تان هم شما را پشتیبانی کند!

 

 

سایت
مادران
باردار
جنین
بارداری
زنان
نوزاد
کلوپ
زایمان
نویسنده
وبلاگ
مهدکودک
بهزیستی
آزمایشگاه
انگلیسی
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه