فعاليت مجدد انجمن اسلامی دانشجويان علم و صنعت

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

فعاليت مجدد انجمن اسلامی دانشجويان علم و صنعت - تصویر 1

به گزارش مهر، با هماهنگی شورای صنفی دانشجویان، دومین جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با رییس دانشگاه علم و صنعت در سالن آمفی تئاتر شهید بهرامی برگزار شد.

در این جلسه دکتر محمد علی برخورداری – رئیس دانشگاه علم و صنعت در خصوص فعالیت مجدد انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گفت: در جلسات متعددی که با هیات موسس داشته ام تاکید کرده ام اساسنامه انجمن اسلامی دانشجویان باید به گونه ای فراگیر و قوی باشد که هرکس علاقه مند است بتواند عضو انجمن شود و دراینجا اتمام حجت می کنم انجمن اسلامی را از خود بدانید و در انتخابات آن فعالانه شرکت کنید.

وی تاکید کرد: می خواهیم انجمن اسلامی به سمتی برود که اکثریت دانشجویان در آن شرکت کنند و فراگیر باشد.

رئیس دانشگاه علم و صنعت به موضوع شورای صنفی پرداخت و تاکید کرد: شورای صنفی، نماینده همه دانشجویان است. همه شما حق رای داشتید و اگر کسانی همت نکردند شرکت کنند و معترضند، می توانند در انتخابات بعدی شورا شرکت کنند که چنانچه رای آوردند، فعالیت کنند.

وی تصریح کرد: شورای صنفی رقیب هیچ تشکلی نیست و گفت که از شورا خواسته است رابطینی با نظر دانشجویان تعیین کند تا مسایل و مشکلات صنفی دانشجویی را دریافت و به شورا منعکس کند. شورای صنفی نیز آنها را جمع بندی و با مدیریت دانشگاه و مسئولان مربوط مطرح کند. یعنی این شورا به صورت واسطه مدیریت و دانشجویان عمل کند.

وی از دانشجویان خواست طرح های عملیاتی خود را از طریق شورای صنفی ارایه دهند تا مسایل صنفی و رفاهی با نظر دانشجویان و در محدوده امکانات دانشگاه، حل و فصل شود.

برخورداری با اشاره به قول عنوان شده در جلسه قبل خود مبنی بر اینکه اجازه نمی دهد حکمی به غیر حق برای کسی صادر شود، اشاره و گفت: بر سر عهد و پیمان خود هستم. تضمین می دهم نگذارم برای کسی پرونده سازی شود و حکم نا حقی درباره کسی صادر شود ولی معنای این سخن این نیست که کسی که تخلف کرده، مصون از جریمه باشد. اگر کسی خلافی مرتکب شود و اثبات شود، باید شهامت داشته باشد و جریمه اش را بپذیرد.

رییس دانشگاه در بخش دیگر سخنانش گفت: حراست، ابزاری برای حفاظت از کل دانشگاه است که بخشی از آن، دانشجویان هستند.

وی در خصوص شورای فرهنگی نیز توضیح داد: اعضای این شورا طبق قانون تعیین شده و این شورا نیز برای رفع مشکلات، زحمت بسیاری می کشد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه