سقوط هواپیمای شخصی آهنگساز تایتانیک

آهنگساز تایتانیک

سقوط هواپیمای شخصی آهنگساز تایتانیک - تصویر 1

کشته شدن جیمز هورنر آهنگساز معروف دنیا

«جیمز هورنر» ( James Horner ) آهنگساز برجسته سینمای جهان که ساخت موسیقی چندین فیلم برنده اسکار را برعهده داشت با هواپیمای شخصی خود در کالیفرنیای جنوبی سقوط کرد و در سن 61 سالگی درگذشت.

«جیمز هورنر» علاوه بر ساخت موسیقی فیلم «تایتانیک» پرفروش‌ترین موسیقی فیلم تاریخ که یک جایزه اسکار برای او به ارمغان آورد، ساخت موسیقی فیلم‌هایی چون «آواتار»، «ذهن زیبا»، «شجاع‌دل»، «بیگانگان» و «آپولو 13» را نیز در کارنامه درخشان هنری خود داشت.

«جیمز هورنر» در حالی که خودش در حال هدایت هواپیمای تک‌موتوره‌اش بود دچار حادثه شد و در نزدیکی «سانتاباربارا» ( Santa Barbara ) در کالیفرنیای جنوبی سقوط کرد.

«سیلویا پاتریشیا» ( Silvia Patrisia )همکار آهنگساز او با تائید این خبر در صفحه فیسبوک خود نوشت: “ما فردی فوق‌العاده با قلبی بزرگ و استعدادی باورنکردنی را از دست دادیم. او در حالی درگذشت که مشغول کاری بود که عاشقش بود.”

سخنگوی اداره آتش‌نشانی منطقه «ونچورا» (vanchora) اعلام کرد که «جیمز هورنر» در ساعت 9:03 صبح به وقت محلی دچار حادثه شده و تنها خودش در هواپیما حضور داشته است. ‌«هورنر» آموزش خلبانی دیده بود و به گفته وکیلش چندین هواپیمای خصوصی در اختیار داشت.

«جیمز هورنر» متولد 1953 در لس‌آنجلس فرزند «هری هورنر» ( Harry Horner ) طراح تولید هالیوودی است که پیش از تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در کالج سلطنتی موسیقی لندن آموزش دیده بود.

وی پس از ساخت چند موسیقی کنسرت‌، در دهه 1970 در اوایل دهه 1980 به موسیقی فیلم روی آورد و کار خود را با ساخت موسیقی فیلم‌های «بانوی قرمزپوش» و «سفرستاره‌ای 2» آغاز کرد.

او اولین‌بار برای ساخت موسیقی فیلم «بیگانگان» نامزد جایزه اسکار شد و پس از آن ساخت موسیقی فیلم‌های مطرحی چون «شجاع‌دل» ،«آپولو 13» و «ذهن زیبا» را به دست گرفت.

«جیمز هورنر» در سال 1997 برای ساخت موسیقی فیلم «تایتانیک» ساخته «جیمز کامرون» ( James Cameron ) موفق به کسب جایزه اسکار بهترین موسیقی متن شد و در سال 2010 نیز دوباره با «کامرون» در فیلم «آواتار» همکاری کرد. او اخیرا نیز از همکاری خود برای ساخت موسیقی دنباله‌های «آواتار» خبر داده بود.


مطالب بیشتر در این مورد

عکس های بسیار قدیمی و کمیاب از کشتی تایتانیک

لیوناردو دی کاپریو رکورد بالاترین مرگ را بدست آورد+عکس

انتشار تصاویری از کشتی تایتانیک برای اولین بار

عاشقانه‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما + عکس

خاوری همسایه خواننده تایتانیک + عکس

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه