سرانه پایین مطالعه در کشور ربطی به مشکلات اقتصادی ندارد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران که با انتشار فراخوانی از اهالی فرهنگ کشور خواسته بود امروز پنج شنبه 29 آبان ماه خود را بصورت نمادین در یک کتابفروشی بگذرانند، خود به همراه دکتر رضا داوری اردکانی روانه ترنجستان سروش در خیابان انقلاب شد تا از نزدیک با اهالی فرهنگ و کتاب پایتخت گفتگو کند.

احمد مسجدجامعی در بازدید از ترنجستان سروش در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر که فکر می کنید این تلنگر ها و حرکت‌های نمادین تا چه اندازه می‌تواند در گسترش فرهنگ کتابخوانی موثر باشد گفت: اصل ماجرا این است که سرانه پایین مطالعه در مملکت ما حتی ربط چندانی به مشکلات اقتصادی ندارد. مساله اساسی و بنیادین فرهنگ است. بسیارند خانواده‌ها و کسانی که وضع مالی خوبی دارند اما کتاب نمی‌خوانند.

وی خاطرنشان کرد» من نمی‌گویم حرکت‌هایی این‌چنین، صنعت نشر را تکان می‌دهد اما تلنگری است که امید می‌رود آب در خوابگه مورچگان بریزد.

بر اساس این گزارش در ابتدای بازدید مسجدجامعی از فروشگاه ترنجستان سروش، آنچه توجه وی را جلب کرد پوستر و نسخه‌هایی از کتاب«من زنده‌ام»، نوشته معصومه آباد بود. مسجدجامعی برای دکتر داوری توضیح داد که این کتاب، روایت دست اول خانم آباد است از ماجرای اسارتش در زندان‌های عراق که تاکنون به چاپ‌های متعدد رسیده و مدیر انتشارات سروش، گفته‌های او را تایید و تصحیح کرده و گفت: این کتاب تا این لحظه 190 بار تجدید چاپ شده است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه