راه اندازی شبکه علمی پژوهشی در حوزه علمیه خواهران

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، محسن شاکر با اشاره به راه‌اندازی سامانه‌های مختلف علمی، اداری، آموزشی و پژوهشی در حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: شبکه کوثرنت با هدف تجمیع این خدمات و فراهم کردن استفاده از آن برای طلاب ایجاد شده است؛ در گام بعدی نیز با راه‌اندازی شبکه علمی پژوهشی، به دنبال ایجاد ارتباط علمی پژوهشی میان همه طلاب هستیم.

مدیر نرم‌افزار حوزه‌های علمیه خواهران اضافه کرد: با راه‌اندازی این شبکه امکان ارتباط طلبه با سایر طلابی که پایان‌نامه یا درس مشترکی با او دارند، فراهم و در گام بعد امکان تشکیل گروه ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله بعد با راه‌اندازی شبکه هوشمند علمی پژوهشی، به صورت خودکار گروه‌های آموزشی ایجاد می‌شوند و طلبه در آنها عضو می‌شود.

شاکر با اشاره به اینکه اکنون 5 هزار نفر از خواهران طلبه در عرصه فضای مجازی فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: برای رساندن این رقم به 50 هزار طلبه به آموزش‌هایی از جمله گنجاندن آموزش فضای مجازی در دروس رسمی نظام آموزشی نیاز داریم.

وی با اشاره به میزان استفاده از سامانه‌های مختلف حوزه‌های علمیه خواهران از سوی طلاب و اساتید اظهار کرد: داده‌های سیستم‌های موجود باید غنی شود تا بتوان از آنها در فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها بهره برد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه