حمایت از دانشجویان نخبه در اولویت دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش خبرنگارمهر، محمدقربان کیانی ظهر امروز پنج شنبه در مراسم افتتاح مسابقات ملی سازه های ماکارونی در سنندج، گفت: این دوره از مسابقات به منظور شکوفایی خلاقیت دانشجویان و فراهم کردن زمینه ورود آنها به عرصه عملی است.

وی عنوان کرد: دانشجویان در این گونه مسابقات با استفاده از مباحث تئوری که فرار گرفته اند اقدام به انجام کار عملی می کنند و توانمندی خود را به همگان نشان می دهند.

وی اظهارداشت: کسب مهارت کارگروهی که یکی از مسائل اساسی در پیشرفت و توسعه آینده هر کشوری محسوب می شود، از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج ایجاد بسترشناسایی استعدادهای برتر را از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات خواند و بیان کرد: بعد از شناسایی استعدادهای برتر آنچه حائز اهمیت است حمایت از طراحی الگوهای نوین توسط این افراد است.

وی با اشاره به برنامه های مختلف دانشگاه آزاد برای حمایت از دانشجویان نخبه و برتر علمی و آموزشی بیان کرد: انتظار می رود که دانشجویان نیز در این بخش ورود پیدا کنند و از ظرفیت های ایجاد شده به خوبی بهره برداری کنند.

دبیراجرایی دومین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی نیز گفت: رکوردهای مربوط به گرایش های مختلفی که اعلام شده ودر این دوره از مسابقات هم شرکت کنندگان برای شکست آن باهم به رقابت می پردازند مربوط به مسابقات ملی سازه های ماکارونی کرمانشاه است که فروردین امساب برگزار شد.

رقابت ۴۰ تیم در مسابقات سازه های ماکارونی

شاپور ترکمن عنوان کرد: مسابقات کشوری سازه های ماکارونی هر سال چندین مرتبه برگزار می شود و دانشجویان دانشگاه های استان های مختلف کشور در آن به رقابت می پردازند.

وی ادامه داد: از ۴۰ تیمی که در این مسابقه شرکت کردند یک تیم فقط متشکل از چهار دانشجوی دختر است که در سه رشته راندمان، معماری پل و جکت نفتی شرکت کردند و این نشان از همت و توانایی دانشجویان دختر در رشته عمران است.

دومین دوره مسابقات ملی سازه های ماکارونی به همت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج و با همکاری انجمن کشوری سازه های ماکارونی درگرایش های سنگین، راندمانی،جکت نفتی و معماری پل برگزارشد.

این دوره از مسابقات که دو روز به طول می انجامد ۴۰ تیم که در روز نخست آن ۳۰ تیم از استان های مختلف کشور حضور پیدا کردند، باهم به رقابت می پردازند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه