جزئیات گردهمایی معاونان عمرانی دانشگاهها در منطقه 5 - راه اندازی دفاتر فنی در دانشگاهها

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

جزئیات گردهمایی معاونان عمرانی دانشگاهها در منطقه 5 - راه اندازی دفاتر فنی در دانشگاهها - تصویر 1

مهراله رخشانی مهر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری گردهمائی معاونان و مدیران عمرانی دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی منطقه 5 کشور شامل استانهای کهکیلویه و بویر احمد، ایلام، خوزستان، لرستان و بوشهر با حضور مسئولین عمرانی 18 دانشگاه، مؤسسه پژوهشی و پارک علم و فناوری، گفت: در این جلسه دبیر منطقه مشخص و مقرر شد دو کمیته آموزش و نظارت با هدف تمرکز زدایی از وزارت علوم زیر نظر دبیر تشکیل شود و بخشی از امور حوزه عمرانی وزارت علوم به دبیر منطقه واگذار خواهد شد.

وی با اشاره به عملکرد کمیته آموزش، اظهار داشت: با توجه به فعال کردن دفاتر فنی دانشگاهها لازم است کمیته آموزش شکل گیرد و آموزشهای لازم از طریق این کمیته برای روسای دفاتر فنی و کارشناسان ارائه شود. در این گردهمایی هم کمیته آموزشی برگزار شد و یکی از استادان دانشگاه بوعلی سینا درباره مباحث معماری، طرح جامع و ساختمان دانشگاهها توضیحاتی ارائه داد.

به گفته مدیرکل طرحهای عمرانی وزارت علوم، یکی از کارشناسان سازمان بهینه سازی مصرف سوخت با شرکت در این گردهمایی درباره بهینه سازی مصرف سوخت توضیحاتی داد و بر عملیاتی کردن این امر مهم در دانشگاهها، تاکید کرد که مورد استقبال قرار گرفت.

رخشانی مهر درباره مقاوم سازی ساختمانها به برخی مباحث اشاره کرد و افزود: در اداره کل طرحهای عمرانی وزارت علوم، سه کارگروه مرتبط با مقاوم سازی ساختمانها تشکیل و در همین زمینه مباحثی در گردهمایی معاونان و مدیران عمرانی دانشگاههای کشور مطرح شد.

به گفته مدیرکل طرحهای عمرانی وزارت علوم، یکی از این کارگروه ها را سازمان پژوهشهای علمی صنعتی ایران تشکیل می دهد که بررسی چگونگی استفاده از انرژی های تجدید پذیر از سوی وزارتخانه به این سازمان واگذار شد. همچنین کارگروهی از پژوهشگاه زلزله در وزارت علوم مستقر شده و در حال بررسی راهکارهای مقاوم سازی ساختمانها هستند.

رخشانی مهر درباره تعمیرات اساسی و نگهداری ساختمانهای دانشگاهها، گفت: در دوره هایی، نسبت به حفظ و نگهداری ساختمانهای دانشگاهها غفلت شده بود. هم اکنون با کمک کارشناسان، دفاتر فنی و سایر بخشهای مرتبط در حال بررسی نگهداری ساختمانها با کمترین هزینه هستیم.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه