تقابل فرهنگی عراق و آمریکا در نمایشگاه کتاب بغداد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

سیدقاسم آل‌مرتضی، نماینده گروه انتشاراتی الهدی در سومین نمایشگاه کتاب بغداد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: سراسر نمایشگاه کتاب بغداد، شامل یک سالن است که تمام ناشران عراقی و خارجی را در آن جای داده‌اند. بنابراین، همه بخش‌های اصلی و جنبی نمایشگاه در همین سالن بزرگ کنار هم قرار دارند.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه، هم می‌توان از فروش مواد غذایی سراغ گرفت و هم بخشی که مد لباس را تبلیغ می‌کند! در حالی که شما گمان می‌کنید با یک نمایشگاه صرفاً فرهنگی برای عرضه کتاب سروکار دارید.

آل‌مرتضی ادامه داد: نمایشگاه کتاب بغداد، همانند نمایشگاه کتاب تهران، فضایی بسیار شلوغ و پررفت و آمد دارد، اما چون همه بخش‌ها در یک سالن جمع شده‌اند، تنوع برنامه‌ها بیش‌تر از نمایشگاه تهران به چشم می‌آید. در تهران، غرفه‌های بخش جنبی و تبلیغات نمایشگاه در فضایی مستقل قرار دارند، اما اجرای تئاتر و سرودهای انقلابی در وسط تنها سالن نمایشگاه، به آن فضای دیگری بخشیده است.

نماینده گروه انتشاراتی الهدی در سومین نمایشگاه کتاب بغداد خاطرنشان کرد: در این نمایش‌ها و سرودهای انقلابی، مخاطبان به مبارزه با گروه‌های تکفیری از جمله داعش تشویق می‌شوند. جوانانی با لباس نظامی، نقش‌آفرین تئاترهای جالبی هستند که در آنها، عزم و اراده ملت مسلمان عراق در مقابله با تکفیری‌ها به نمایش گذاشته می‌شود. اما از آن سو، غرفه ناشران آمریکایی با اجرای زنده موسیقی مبتذل غربی، تقابلی فرهنگی را برای رخنه در اذهان جوانان عراقی به وجود می‌آورند که آن هم مشتریان خودش را دارد!

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه