تجلیل آیت الله العظمی مظاهری از مجاهدت های رئیس فقید خبرگان

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش حوزه:

تجلیل آیت الله العظمی مظاهری از مجاهدت های رئیس فقید خبرگان

تجلیل آیت الله العظمی مظاهری از مجاهدت های رئیس فقید خبرگان

آیت الله العظمی مظاهری تصریح کردند : شخصیّت مبرّز و وزانت علمی و اخلاقی و سوابق طولانی مجاهدت‌ها و خدمات آیت الله مهدوی کنی، باعث شده بود تا امام راحل، اعتمادی ویژه و لطف و علاقه‌ای کم‌نظیر به ایشان داشته باشند. 
 
به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید در پیامی با تسلیت ارتحال رئیس مجلس خبرگان رهبری، خاطرنشان کردند: ایشان یکی از شاگردان مبرّز و یاران پر افتخار امام راحل عظیم‌الشّأن بودند که از آغاز نهضت اسلامی، خالصانه در خدمت اهداف و آرمان‌های این نهضت شکوهمند قرار گرفته و پس از انقلاب نیز همواره در مصادر تأثیرگذار نظام مقدّس جمهوری اسلامی، جایگاهی ممتاز و نقشی اساسی، ایفاء می کردند.
 
متن پیام تسلیت آیت الله العظمی مظاهری در پی می آید:
 
بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ
 
«إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ»

 
ارتحال تأثّرانگیز عالم فرزانه و فقیه مجاهد حضرت آیت‌الله آقای مهدوی‌کنی«قدّس‌سرّه‌الشّریف» ضایعه‌ای جبران ناپذیر است.
 
ایشان یکی از شاگردان مبرّز و یاران پر افتخار امام راحل عظیم‌الشّأن«رضوان‌الله‌تعالی‌علیه» بودند که از آغاز نهضت اسلامی، خالصانه در خدمت اهداف و آرمان‌های این نهضت شکوهمند قرار گرفته و پس از انقلاب اسلامی نیز همواره در مصادر تأثیرگذار نظام مقدّس جمهوری اسلامی، جایگاهی ممتاز و نقشی اساسی، ایفاء می‌نمودند.
 
شخصیّت مبرّز و وزانت علمی و اخلاقی و همچنین سوابق طولانی مجاهدت‌ها و خدمات بزرگ این عالم عالیقدر، باعث شده بود تا رهبر کبیر انقلاب اسلامی«قدّس‌سرّه‌الشّریف»، پیوسته، اعتمادی ویژه و لطف و علاقه‌ای کم‌نظیر به ایشان ابراز می‌داشتند.
 
نقش و جایگاه ممتاز این عالم متّقی در حوزۀ علمیّۀ تهران، دانشگاه امام صادق«علیه‌السّلام» و جامعۀ روحانیّت مبارز تهران نیز از دیگر حسناتی است که کارنامۀ درخشان حیات طیّبۀ این چهرۀ منوّر اسلام و انقلاب اسلامی را نورانی‌تر می‌کند.
 
اینجانب با اظهار تأسّف فراوان، رحلت این عالم بزرگوار را به همۀ بازماندگان محترمشان به ویژه به بیت مکرّم ایشان خصوصاً به برادر ارجمندشان حضرت آیت‌الله آقای باقری کنی«دامت‌برکاته» و نیز آقازادگان گرامی ایشان و به عموم ارادتمندان و شاگردان و تربیت یافتگان آن عالم جلیل القدر صمیمانه تسلیت گفته و از خداوند تعالی، علوّ درجات ایشان را مسألت می‌کنم.
 
حسین المظاهری
 
26 / ذی‌الحجّه / 1435
 
29 / مهر / 1393

/2759/


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه