بی‎عرضگی باعث فشار تحریم‎ها شده است

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش حوزه:

آیت‌الله العظمی جوادی آملی

بی‎عرضگی باعث فشار تحریم‎ها شده است

بی‎عرضگی باعث فشار تحریم‎ها شده است

آیت‎الله‎ العظمی جوادی آملی گفتند : بی‎عرضگی باعث شده تحریم‎ها فشار وارد کند؛ کشوری که ده درصد انرژی و منابع جهان را در اختیار دارد نباید از تحریم‌ هراس داشته باشد. 
 
به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید در دیدار با رؤسای جهاد دانشگاهی کشور، با اشاره به شهادت امام جواد(ع) اظهار داشتند: وجود ائمه اطهار(ع) مبارک است، زیرا زنده و مرحوم این حضرات، زنده و مبارک است و تفاوت دارد بین کسی که می میرد و می رود و کسی که می میرد و هنوز زنده است.
 
قرآن و اهل بیت(ع) ما را آقا کرده‌اند
 
ایشان گفتند: ما در این مکتب بزرگ شده ایم؛ ما فرزندان این مکتب هستیم؛ فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع) است که ما را آقا بار آورده است.
 
ایشان تصریح کردند: ما آقا هستیم، زیرا در این مکتب بزرگ شده ایم؛ من به مسئولان وزارت خارجه و دولت هم گفتم که آقای «کری» بگویید کسی که باید تعهد بدهد شما هستید و ما آقا و بزرگوار رشد کرده ایم و امتحان خویش را در این مسیر به خوبی داده ایم.
 
آیت الله العظمی جوادی آملی گفتند: 2سال اول انقلاب ما به جنگ داخلی گذشت و هشت سال پس از آن با صدام جانی درگیر بودیم؛ ولی پس از جنگ به امضایی که پای توافق زدیم، پایبند ماندیم؛ زیرا کشورهای غربی دو سال بعد در جنگ آنها با کویت به ما گفتند؛ از جبهه غرب به عراق حمله کنید، ولی ما این کار را نکردیم.
 
ایشان خاطرنشان کردند: فرهنگ و آیات قرآن ما را زنده کرده است و به ما آموخته است از حداقل‎ها بهترین زندگی را درست کنید و مستقل باشید؛ جای تاسف دارد کشوری که دو سوی آن دریا  است  و این همه معادن و جنگل دارد، باید این گونه مشکل داشته باشد و تحریم نیز بشود.
 
این مرجع تقلید با بیان این مطلب که،  بی‎عرضگی ما باعث شده تحریم‎ها فشار وارد کند گفتند: کشوری که ده درصد انرژی و منابع جهان را در اختیار دارد و یک درصد جمعیت جهان می باشد، نباید اینگونه تحت فشار قرار گیرد.
 
قرآن ما را غیور بار می‎آورد
 

آیت الله العظمی جوادی آملی بیان کردند: قرآن ما را غیور بار می‎آورد، غیور نیز از برترین صفات و خصایصی است که یک انسان دارد؛ غیور و با غیرت بودن، اینکه نه در حریم کسی دخالت کنیم و نه این که اجازه بدهیم کسی در حریم ما دخالت کند؛ برای غیور بودن ابتدا باید هویت شناس باشیم ؛ زیرا کسی که خود و هویتش را نشناخت، هیچ گاه نمی‎توان این عرصه را درست تفکیک کند.
 
اتصال بین صنعت و دانشگاه
 
ایشان خطاب به مدیران جهاد دانشگاهی گفتند:  باید اتصال بین صنعت و دانشگاه به خوبی ایجاد شود؛ ولی باید به یادداشته باشید انسان نباید به ماشین وابسته شود؛ ماشین را وارد زندگی کردیم و جوانان را بیکار؛ این کار برای راحتی انسان بود نه اینکه انسان را بیکار کرده و اسیر خود کند.
 
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: تعامل علم و دانشگاه و صنعت باید باشد، ولی اینگونه نیست که انسان را اسیر خود کند؛ ماشین نباید ما را اسیر خود کند؛ ما هستیم که به همه چیز ارزش می‎دهیم.
/2759/


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه